6. 7. 2024

Address

Družstevní 936, 517 21 Týniště nad Orlicí, Česká Republika

Popis události

Dne 6. 7. 2024 se v Týništi nad Orlicí uskutečnil 9. ročník charitativního závodu Běh týnišťskými pralesy.
Charitativní běžecký závod se konal v krásné Týnišťské přírodě, Pralesích, kde převažoval běh po zpevněné lesní cestě, místy asfalt, sem tam Džungle. Trasy shodné s roky předchozími. Všechny tratě byly vhodné jak pro začínající běžce, tak i pro zkušené profesionály. Převýšení na jednotlivých tratích bylo minimální, žádné úporné kopce nikdo neobjevil a přece byli běžci několika stoupáky překvapeni ?

Rodinného běhu se zúčastnilo 33 běžců, sportovců, maminek, tatínků, kočárků s budoucími rekordmany a milovníky sportu.

Na Start Hlavního závodu tratí 6, 10 a 21,1 km se postavilo 170 běžců. Do cíle doběhli všichni ve zdraví… sem tam nějaká ta náplast byla nutná, ale i Michal z Běžíme.cz to zvládnul bez ztráty na trati a následného hledání s termovizí ?

32 závodníků se omluvilo před startem závodu a stáhli svou přihlášku ze zdravotních důvodů. Přejeme jim tímto mnoho zdraví a ať jsou brzy zdraví a plní energie.

Celkem tedy 203 účastníků.

Letos jsme běželi pro Miloše Koblmüllera z Vamberka, bojujícího s neurologickým poškozením mozku.

Miloš Koblmüller a jeho rodina bude 9. ročníkem charitativního závodu “Běh týnišťskými pralesy” obdarována částkou 58 600 Kč.

Děkujeme, že společně s námi dohromady pomáháte, všichni jako jeden…

Obrovské poděkování všem sponzorům a podporovatelům akce, bez kterých by akce nemohla proběhnout a je to jejich obrovská zásluha, že jsme mohli Leontýnce Horákové pomoci a ukázat, že v Nás všech je mnoho DobraPorozumění a Lásky, nejen…

Děkujeme, jste úžasní.

Charitativní závod je měřen Čipovou časomírou – Czech Sport Timing

Společně to zvládneme – Společně pomáháme 🙂

Běželi jsme pro Miloše – Pomáháme společně 🙂

Ahoj jsem Miloš

Milošovi a jeho celé rodině osud nachystal 29.12.2022 zásadní ránu v období Vánočních svátků, kdy jeho srdce v průběhu noci přestalo bít.

Oživování započalo neprodleně a probíhalo před zraky manželky a malých dětí, dlouhých 45 minut.

Po převozu na ARO FN Hradec Králové byl uveden do umělého spánku a připojen na plicní podporu.

Šance na přežití byla nejistá a začala nejtěžší etapa našich životů.

Diagnóza potvrdila děsivou domněnku, že Miloš prodělal neurologické poškození mozku.

Po čtyřměsíční hospitalizaci v Praze byl převezen na dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči do Chrudimi, kde strávil  dalších 8 měsíců.

Po konzultaci s lékaři a promyšlení veškerých možností se rodina rozhodla o podstoupení léčby kmenovými buňkami na Slovensku a neurorehabilitačním pobytem v soukromém centru ARCADA Ostrava.

Momentálně je již Miloš 5 měsícem v neurorehabilitačním centru Ostrava a po dvou aplikacích kmenových buněk.

Pokud by jste chtěli i jen přispět a pomoct Milošovi a jeho rodině (např. nejste běžec nebo nad rámec registrace), můžete využít QR kód na transparentní účet Běžíme.cz z.s., částka je nastavena na 0Kč, vše je na Vás 🙂